Pravá tvár

Autor: Martin Stískala | 27.2.2018 o 14:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Píp.  Poznáš to? Nové upozornenie na facebook-u. Niekto ti dal like na status. Píp. Hej? Super, nový sledovateľ na instagrame. Píp. Hm? Niekomu sa páčite na badoo.

Určite sa to stalo aj Vám. Ten pocit vzrušenia a myšlienka dôležitosti vždy, keď sa Vám rozsvieti mobil s novým upozornením. Je to príjemné však? Ale je to ten život, ktorý chcete? Alebo je to len bublina, v ktorej žijete?

V dnešnej virtuálnej dobe je mnoho spôsobov ako byť obľúbený. Ako vzbudiť záujem u opačného pohlavia. Ako nadviazať kontakt. Ako mať 1000 priateľov na sociálnej sieti.  A mnoho ľudí sa týmto trendom nechá rado stiahnuť.

Dnes nie je problém urobiť zo seba ideál krásy alebo stredobod záujmu. Stačí pekná fotka, správne zvolený filter a výsledok je priam dokonalý. Ale ak budeme k sebe úprimní tak zistíme, že toto nie to čo nás vystihuje.

Často sa zamýšľam nad tým, prečo sa ľudia boja ukázať akí v skutočnosti sú. Ukázať svoju ľudskú stránku, prejaviť emócie a zahodiť masku, a zabudnúť na pózu v ktorej žijú. Je ľahké splynúť s prúdom, všakže? Ale čo tak to skúsiť inak. Svet je ešte stále v poriadku, ešte stále je tu veľa krásneho. Príroda nám ukazuje svoju krásu, tak prečo by sme nemohli ukázať aj my tú svoju. Niekedy sa stačí trošku uvolniť a prestať uvažovať, čo si o nás budú myslieť ostatní.

Skúsme sa zahrať na malé deti, ktoré sú prirodzené a neovplyvnené žiadnym facebookom, instagramom...

Niekedy trošku bláznovstva nie je na škodu. Práve naopak...

Mnoho mladých ľudí sa dnes chce viac a viac podobať na celebrity, ku ktorým vzhliadajú, a pritom zabúdajú na svoju vlastnú prirodzenosť. Na to krásne, čo v nich je. Veď každý z nás je v niečom dobrý, v niečom výnimočný. 

Preto sa v dobe všetkých vymožeností skúsme zastaviť a pouvažovať.

Je naša budúcnosť naozaj len virtuálna realita? Realita v ktorej neskladáme masky z tváre, práve naopak ich vytvárame. Realita, ktorá je nastolená trendom 21. storočia.  Realita, v ktorej už nie je miesto pre stretnutia s priateľmi, rodinou? Alebo si začneme opäť vážiť silu ľudského objatia?

Stačí trošku spomaliť každodenné tempo a nájsť si čas aj na to čo je v živote naozaj dôležité. Všetko sú to len naše rozhodnutia a len my samy môžeme niečo v našom živote zmeniť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kažimír skončí, kto môže byť minister financií

Ako sa špekuluje nad budúcnosťou ministra financií.

KOMENTÁRE

Kto nastúpi za Smer a čo z toho bude mať Fico

Na kandidáta Smeru netrpezlivo čaká aj Andrej Danko.


Už ste čítali?